Základní škola a Mateřská škola

Višňová u Příbrami

Fotogalerie 2007 - Vánoční přáníčka a pexeso pro Stonožku (8. 11. 2007)

Ve čtvrtek 8. listopadu měli naši čtvrťáci už tak trochu Vánoce… Jak to? Malovali totiž vánoční přáníčka pro hnutí „Na vlastních nohou“. Jeho symbolem je Stonožka a podle ní si hnutí také často říká.
Stonožka byla založená v roce 1990 a od té doby díky ní pomáhají nemocným dětem ostatní zdravé děti a jejich paní učitelky. Kromě dětí z České republiky se postupem času zapojily také děti ze Slovenska, Polska, Norska a dokonce i z daleké Kanady.
Hlavní činností dětí je malování vánočních přáníček, které se pak prodávají a ze získaných finančních prostředků se pomáhá nemocným a postiženým dětem nejen v České republice, ale i v zahraničí. Naše škola se letos poprvé připojila ke stonožkovým dětem a pevně věříme, že přáníčka od našich dětí (Galerie prací) alespoň trošku pomohou „dobré věci“…
Kromě vánočních přáníček však Stonožka organizuje také jiné akce pro děti. Vlastně úplně první akce, do které se naše škola a školka letos zapojily, byl pokus o český rekord v kreslení dětského PEXESA. Děti z družiny i ze školky malovaly dvojice pexesových kartiček, které jsme pak zaslali do knihovny v Litoměřicích. A opravdu! Také díky našim dětem bylo namalováno 4024 pexesových dvojic a byl tak vytvořen český rekord.

Zpět na fotografie roku 2007

Zpět na fotografie roku 2007